pronks tuli 68

Meistriliigas PRONKS

Kohaletulnud saalitäis publikut ja üle interneti eemalt mängu jälginud said meelelahutust “täie raha eest” – punkt-punktis heitlust kogu mängu jooksul, ilusaid sooritusi, mitmekesist vilepartiid, dramaatilsi pöördeied ja lõpuks ka omade võitu.

 Kuna kaalul oli palju – ei rohkem ega vähem kui amatöörkäsipalli kuld – oli mäng närviline ja kõrge pingega laetud. Paremini alustasid küll külalised, kuid fantastilise publiku toel ei lasknud mulgid vahet nii suureks, et selle tagasimängimine sama keeruline olnudks kui teises pronksimängus. Kaitses oli võitlust algusest peale ja ka väravavahist põrkas palle kenasti tagasi.  Teise poolaja lõpp oli eriti närviline ja väravatevaene. Viimase paari minuti see oli mõlemal võistkonnal korduvalt võimalu mäng ja kogu seeria ühe tabamusega enda kasuks kallutada, kuid ajalugu näitab, et see poleks olnud küllalt dramaatiline. Viljandi HC viimane normaalaja rünnak kestis peaaegu päris viimaste sekunditeni, kuid siiski jäi Viimsi võistkonnale 4-5 sekundit viimaseks meeleheitlikuks ürituseks. Pall toimetati imekiirelt paremasse äärde Jürgen Roobale, kes “nullnurgast” viskele pääses. Rasmus väravas tõrjus Rooba “vindi” ja lisaaeg oli justkui tõsiasis, aga … kohtunik nägi Viljandi mängiva treeneri Marko Koksi tegevuses Rooba takistamisel sellist määrusterikkumist, et määras 7-meetri karistusviske! Mänguaeg läbi ja terve seeria saatus ühes karistusviskes. Seeria teises mängus karistusviskeid kurvakstegeva kindlusega väravasse ladudnud Tarmo Ulla jäi sellel ülitähtsal korral aga Rasmus Otsale alla ja kaViljandi publik nägi selles seerias lisaaega. Võimalik, et viimsilased olid haardeulatuses olnud medalite eestlibisemisest nõnda nördinud, et õiget rütmi enam ei leidnuki, kui päris kindlasti oli lisaaja sündmuste põhiliseks dikteerijaks Vilandi HC noorem kaardivägi – kinniteibitud vigase jalaga Robert Lõpp lajatas kaks võimsat väravat, kolme eemaldamise tõttu diskvalifitseeritud Vitali asemel nii kaitses kui rünnakul vastutust kandnud Sten Maasalu lisas ühe, Kristjan Koovit lõikas kaks söötu ja realiseeris ka mõlemad kiirrünnakud, normaalaja viimase tõrjega ennast niigi surematusk teinud Rasmus tõrjus paar vastaste segamatut kiirrünnakut ja Lauri Ant realiseeris külmavereliselt lisaaja teises pooles kaks võimalust,  mis Viimsi meeleheiteminutitel ettevõetud mees-mehe kaitse lahtiharutamisest talle kätte mängiti. Kogu kohtumise suurim vahe Viljandi kasuks kujuneski päris mängu lõpuks. Viimased paarkümmend sekundit vedeles pall juba olulise tähelepanuta mängupõrandal, vastased norutasid, mulgid juubeldasid platsil ja publik hullas tribüünidel. Magus.

Viljandi poolelt selles mängus resultatiivseim Ott Varik 9 väravaga ja HC VIIMSI/Tööriistamarketi poolelt Jürgen Rooba 8 väravaga.

Viljandi HC- HC Viimsi/Tööriistamarket 30-25 (26-24, 22:22, 12-12) 2-1
Viljandi HC: Ott Varik 9, Marko Koks 6, Kristo Voika 4, Robert Lõpp 4, Kristjan Koovit 3, Sten Maasalu 2, Lauri Ant 2, Marko Peterson, Vitali Vorobjov, Mihkel Jürisson, Madis Patik, Marin-Ott Sülla. Väravas Rasmus Ots ja Joel Urbel

PILDID

Ole esimene kommenteerija!

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga