Välismaa mees

“Tere, Karl!”
“Tervist!”

“Kui ma viimati kohalikus spordipalees tribüünil silmasin sügisel välisklubisse siirdunud mängumeest, siis lõpes see sellega, et Kristo Voika hakkas kindlustama Viljandi meeskonna tagalat. Kuidas Sinuga on?”
”Ei ole plaanis. On praegult piisavalt palju häid pakkumisi laual, et üritada Saksamaal edasi, nii isiklikus arengus kui ka klubi tasandil sammu edasi teha. Praegu pole kindlasti plaani tagasi tulla.”

”Krefeld on pisike linna Hollandi piiri ääres. Kuidas Sa sinna sattusid üldse?”
”Viljandist ma läksin Essenisse, Tusemisse, kahe aastase lepinguga. See sai läbi ja pikendust ei pakutud. Krefeld on Essenist 30 kilomeetrit eemal. Jäin Essenisse elama. Pakkusid hea lepingu. Visiooniga klubi tahavad tõusta teise liigasse. Sobis! Ja nii ta läks. Natuke oli agendi käsi mängus ja ka sõna oli liikvel, et otsin uut klubi. “

”Klubi on praegu kolmanda liiga lääne tsooni liider. Milline on õhkkond klubi siseselt?”
”Keskmiselt kogenum meeskond. On paar neljakümne aastast, on kolmekümne aastaseid. Minust on ainult üks mängija noorem. Mina olen ikka selles kõige nooremas otsas. Päris hea kompott on kokku tulnud. Sisekliima on hea, klapivad isiksused. Treener tuli ka uus, taanlane. Praegu on kõik päris hästi. See hooaeg oleme ainult kolm kohtumist kaotanud (peetud kakskümmend kaks vooru), vahe järgnevaga neli punkti. Klubil on kindel plaan tõusta II liigasse. Eelarve on juba koos. Mõned mängijaid on juba väljast sisse toodud. Mina isiklikus plaanis olen seal väga rahul nii meeskonnaga kui ka enda mänguajaga.”

”Palju Sa mänguaega saad? Palju Sa väravaid viskad?”
“Hea küsimus. Päris sadat vist veel ei ole koos, aga ma arvan, et sinna seitsmekümne kaheksakümne vahele see number jääb. Kõik mängud alustan põhikoosseisus ja siis olenevalt mängu käigust. Punkt punkti mängudes olen kuuskümmend minutit platsil olnud. Mängudes, kus oleme teisel poolajal vahe sisse teinud, siis on mind ka varem välja võetud., aga kindel põhikoosseisu mees.”

”Kui suur on Krefeldi kodusaal?”
”Praegu on tribüün ühelt poolt lahti nagu siis Viljandiski on ja sinna mahub hinnanguliselt 1500-1600 inimest. Täpse numbri osas ei julge pead anda. Kui teine pool ka lahti teha, siis peaks üle 3000 inimese mahutama.”

”Kas saal on kodumängudel täis?”
“Pealtvaatajate arv jääb sinna tuhande kanti üldiselt. Päris täis ei ole, aga rahvast ikka on saalis.”

“Sinu räägitu põhjal võib järeldada, et klubi on Sinuga rahul?”
“Ma loodan küll. Nii nad on väljendanud ennast ja praegu paneme veel detaile paika ning tõenäoliselt ma jätkan selle klubi juures.”

”Tutvusta mõne lausega laiemalt Saksamaa liigade süsteemi. Sina mängid kolmanda liiga lääne tsoonis.”
“Esimene liiga on kuusteist meeskonda. Teine liiga on hetkel veel kakskümmend meeskonda, aga alates uuest hooajast kahksateist. Alates kolmandast liigast jaguneb neljaks tsooniks, vastavalt ilmakaartele põhi, lõuna ida, lääs ning igas tsooni on kuusteist satsi. Kui senini oli nii, et iga tsooni võitja tõusis teise liigasse ,siis nüüd tänu sellele, et teise liiga meeskodade arv väheneb, viis klubi kukuvad välja ja ainult kolm saavad asemele, toimuvad ülemineku mängud tsoonide võitjate vahel. Kokku lähevad põhja ja lääne tsooni võitja ning ida ja lõuna tsooni võitja. Kohtumiste võitjad saavad otse II liigasse, kaotajad selgitavad oma vahel, kes täidab viimase koha aste kõrgemas liigas.”

”Madistamist on veel kõvasti, aga lootusi on …”
“Ootused on kõvad peale pandud. Hooaja alguses ei juletud välja öelda plaani tulla meistriks ja tõusta II liigasse, aga peale seda kui olime võitnud seitseteist või kaheksateist kohtumist järjest, siis peale seda need jutud muutusid järjest kõvemaks. Praegu on see teema vägagi aktuaalne, eelarve järgmiseks hooajaks on juba koos ja töötame kõik selle nimel, et teha see järgmine samm ja tõusta teise liigasse.”

”Isiklikus plaanis. Naist ei ole võtnud?”
”Veel ei ole, aga pruut on kaasas!”

”Mis nüüd keset hooaega Mulgimaale tõi? Tulid valima?”
“Tulin valima jah! Meil on mänguvaba nädalavahetus ja treener küsis, kas lähen koju. Vastasin jaatavalt, et mul lennnudki välja vaadatud reedel ja esmaspäeval, et nädala sees vaja tagasi trennis olla, mille peale treener ütles, et oled piisavalt koormust saanud. Lihtsalt puhka see nädal..”

”Olid eile saalis HC kodumängu vaatamas. Meeskond oskas endal elu tavapäraselt raskeks teha, aga Sinu pilk kohtumisele. Kuidas mulgid hakkama saavad?”
“Alustuseks pean ära märkima, et Kristjanist on kõvasti puudust, üks suur kogu ja kogenud mees pikalt väljas. See on suur kaotus. Teiseks ootaks legionääridelt suuremat panust, arvan, et nad on võimelised rohkem mängu ja vastutust enda peale võtma. Noored on tublid. Ma olen vaadanud Balti liiga mängude ülekandeid netis ja lugenud ka mängude kokkuvõtteid ja eilegi saalis: Sass tubli, Simon tubli, Mihkel kaitses tubli. Ma ootaks paar kolm aastat ja neist võivad kasvada mängumehed.”

”Lõpetuseks päriks. Oled Sa puhas proff?”
“Ei, ei ole. Töötan palli mängimise kõrvalt peasponsori, kes tegeleb ventilatsiooni süsteemidega, juures, aga õnneks suuresti antud vabad käed ja ei pea kaheksast neljani kohal olema.”

”Tänud, et leidsid jutuajamiseks selle veerandtunni.”

Ole esimene kommenteerija!

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga