Napikas

Aruküla/Audenttes vs Viljandi HC 25:24 (15:13)
Skoorisid: Andrei Khapal 7, Mihkel Lõpp 5, Vladimir Maslak 4, Mikk Varik 3, Sergei Rodiukov 2, Aleksander Pertelson, Simon Drõgin ja Mark Lõpp 1.

Eile maha sadanud suur lumi oli kinni katnud kõik saatjate antennid nii kõvasti, et kui ülekannet tehtigi, siis lõuna osariikidesse see ai jõudnud. Tuli järjekordselt leppida protokolli jooksva täienemise jälgimisega ja seal polnud esimesel kümnel mänguminutil absoluutselt mitte midagi üllatavat mulkide mängu kohta välja lugeda. Visatud KAKS väravat, piima järele seitse ja vastastel istus kaks mängumeest ning puhkas lühiajaliselt jalga. Järgmisest kümnest minutist tuleks ära märkida kaks teenitud kollast kaarti, milledest üks sai pingi omaks ning see vist oligi pisukeseks äratuskellaks väravat viskamise osas, sest see lausa neljakordistati. Tablool meil kaheksa, neil kuus. Esimese poolaja viimasest kolmandikust tahab kindlasti võõrustajate jõudmine viigini ja sellel järgnenud mulkide minut mõtlemiseks, millest ei tundunud abi olevat, sest vastaste puurilukk Siim Normak sai kirja tabamuse protokolli. Üldiselt lainetena kulgenud esimese poolaja lõpetas mulkide sats kaugeltki mitte laineharjal, kuigi poolaja esimese ja viimase värava viskasid just nemad.
Teine poolaeg algas sealt, kus äsja oli esimene lõppenud, mulkide väravast. Lainetus jätkus omamoodu, minutid tiksusid omamoodu, ainuke asi, mille kasvamise osas kuidagi kokkuleppele ei saadud oli skoor. Teise poolaja esimese kolmandiku lõpetuseks oli mulkide kord lühiajaliselt jalga puhata ja nagu võõrustajad ette näitasid, siis kaks meest sisuliselt korraga. Teise poolaja teist kolmandikku alustati mulkide mõttepausiga, aga nagu esimesel korral, nii ka nüüd, tootis kasu see võõrustajatele ja täpsemalt kirjutati Siim Normaku nime taha juba kolmas ristike. Mulgid poleks mulgid kui nad oma jonni jätaks ja palli tühjaks laseks. Kaks vastuseta värava ajasid koolipoiste lootsi ärevusse ja ta pidas targemaks mehed välppauk nõupidamisele kokku kutsuda. Mida teise poolaja teise kolmandiku lõpetuseks veel ära märkida? Teine piimaringile saadetud seitse ja peaaegu viigi maalimine tabloole. Etterutates peaks ära märkima, et see peaaegu viik jäi tabloole ka mängu lõpuks vaatamata sellele, et viigiseise loeti üle piinliku hoolikusega. Viimasesse kolmandikku jäi ka võõrustajate pingi teenitud kollane, kehvalt kasvanud skoor ja tõsiasi, et koolipoisid tõmbasid siiski pikema kõrre.
Mis jääb kripeldama? Enne kõike tõsiasi, et ei saadud pidama “igavest õpilast” Kaimar Leesi. Tema üksteis tabamust moodustavad 44% kogu skoorist ning kui siia lisada puuriluku Siim Normaku 3 tabamust ja kaks Sergei piimaringile saadetud seitsme meetri karistusviset, milles härra Normak kindlasti oma abikäega abiks oli, siis ongi tegelikult selge, miks pikema kõrre tõmbasid koolipoisid.

Ole esimene kommenteerija!

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga