Kulda ja karda

Käsipalliliidu juhatuse koosolekul jagati eelmise aasta parimatele tunnustust.


KARL TOOM

Viis aastat tagasi Eesti parimaks noormängijaks valitud Karl Toom jõudis meeste seas parimaks napi eduga Mait Patraili ja Dener Jaanimaa ees. Viimased mängivad klubikäsipalli küll veidi kõrgemal tasemel, kuid 23-aastase Toomi esitused Eesti rahvusmeeskonna särgis kallutasid kaalukausi sel korral Viljandi HC kasvandiku suunas.
Toom tegi läinud aastal kaasa kõigis neljas Eesti koondise EM-valikmängus ning oli ülekaalukalt parim snaiper 27 väravaga. Sealhulgas pommitas ta jaanuaris võõrsil valiktsükli võidukas avamängus Luksemburgi vastu kümme ja novembris samuti võõrsil alagrupiturniiri esimeses kohtumises Austria vastu 11 väravat.
Aasta esimese poole esindas Toom veel Saksamaa 2. Bundesligas TV Emsdettenit, kuid siirdus suvel tugevasse Rootsi meistrisarja. HK Varbergis kerkis Toom kiirelt liidriks ning on senise hooajaga visanud 89 väravat ja andnud 31 resultatiivset söötu. Kõrgliiga snaiprite tabelis paikneb Toom kõrgel kümnendal kohal.

Karl Toom: “Tunne on muidugi eriline, midagi esmakordset! Olen selle üle väga õnnelik ja üks eesmärkidest on täidetud 🙂 Eks ole ka palju pingutatud ja vaeva nähtud, mitte midagi elus ei tule kergelt.”


MIHKEL LÕPP

Kuni 18-aastaste noormeeste seas valiti tihedas konkurentsis parimaks Mihkel Lõpp. Juunis täisealiseks saanud Viljandi HC tagamängija võitis klubi A-klassi meeskonnaga Eesti karikavõistlused ning valiti turniiri parimaks mängijaks. Lisaks on Lõpp meistriliigas teist kohta hoidva Viljandi kandvaid jõude ning kuulub juba rahvuskoondise kandidaatide ringi.


Aasta käsipalliüritused (Eestis): Viljandi rannakäsipalli etapp

Ole esimene kommenteerija!

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.